ندای جوانی

صدای جوان روشنگر ایرانی

امین فراست
تاریخ نشر : ۲۶-۰۳-۹۲
لینک کوتاه : nedaj.ir/?p=736

چند ماه قبل از انتخابات با خبر آمدن ولا یتی همه می گفتند که ولایتی بهترین گزینه است برای ریاست جمهوری. عده ای از تندروها که در انتخابات قبلی کاندیدشون رای نیاورده بود می گفتن که رئیس جمهور انتخاب شده بیخورد خودتون را اذیت نکنید.

اما چی شد که نه تنها ولایتی بلکه جریان اصولگرا شکست خورد.

این شکست سنگین حاصل حماقت و بی تدبیری جریان اصول گرایی و قدرت طلبی نمایندگانشون بود.بازم به غیرت حداد عادل ، برای جلو گیری از شکست شدن آرا کنار رفت در صورتی که از همه اصلح تر بود.

حماقت آنها  در مناظره سوم بود ، وقتی به جلیلی انتقاد شد از سوی رضایی و تایید حرف رضایی از سوی ولایتی بجای صبوری و قبول اشتباهات با لحنی تند (مثل احمدی نژاد) پرید به ولایتی و ولایتی را خراب کرد حتی اگر حرف ولایتی و رضایی درست هم نبود اونجا جای این چنین برخوردی نبود.جناب رضایی در آنجا ازشون خواست که اشتباهاتمون را بپذیریم ولی جلیلی یه چیز کلی قبول کرد و دوباره شروع کرد به توجیه .

برخی هااز جلیلی تعریف کردند و گفتند که از نظام دفاع کرد و حتما اصلاح است اما دیدگاه مردم  این نبود مردم با شایعاتی که مبنی بر جلیلی احمدی نژاد دوم است ، دیدی همراه با شک به ایشون داشتند که با این طرز برخورد به یقین رسیدن  و از ایشون فراری شدن آرا ولایتی هم که با این مناظره شکست این شکست آرای ولایتی  بنظر من حاصل برخورد تند جلیلی است که هم رای خود را خراب کرده و هم از ولایتی را بود. برای جریان اصولگرایی این یک خود کشی بود.

البته نا گفته نماند که ولایتی با دو مستندی که ساخته بود افتضاح کرده بود ولی این مناظره بود که آرا را شکست و این شد که به نفر پنجم برسه.

مردم حقیقتا از جنجال و دعوای سیاسی خسته شدن و در مناظرات جریان نشون داد که درون خودش همچنان جنجال هست . حرف جناب رضایی تو مناظره جالب بود که بهشون گفت شما مثلا ائتلاف بودید ولی انگار باهم اختلافهای شدیدی دارید.

امان از قدرت طلبی :

فکر می کردن که 100% رئیس جمهورند دور اول را رد کنند دور دوم رای همه اصولگرا ها را دارند پس ریس جمهورند . اصلا جبهه چپ را  بحساب نیاورده بودن اولش که هاشمی آمد ترسیدن ولی وقتی رد صلاحیت شد خیالشون راحت شد. برای همین تو مناظرات با خیال راحت یکدیگر را سر قدرت تیکه پاره کردن. مردم با دیدن این صحنه ها کلا از جریان اصولگرایی دل بریدن .

چی می شد اگر......

چی می شد اگر از همون ابتدا به ائتلافی که کرده بودن عمل می کردن و با قدرت یک نفر را بالا می آوردن حد اقل دیدید که جبهه مقابل متمرکزتر شده چرا بخاطر قدرت طلبی موندید و جریان را فدا کردید ؟

چی می شد وقتی جلیلی دید که بر علیه شون اون جو درست شد بخاطر جریان اصولگرایی  کنار گیری می کرد زمان خوبی برای دفاع نبود؟

چی می شه جلیلی در جواب ولایتی و رضایی به جای پریدن بهشون صبوری می کرد یا حد اقل کمی محترامنه تر معتدلانتر و آرومتر جواب میداد؟( ب ما که گفته بود ایشون از همشون با تقواتره؟)

چی می شد قالیباف در مستندش از برادرش خرج نمی کرد که به ریا کاری متحم بشه؟

چی می شد ولایتی همون متنی قبلی را می خوند و متن جدید سر مناظره نمی نوشت که بعد توش گیر کنه ؟

چی می شد ولایتی وقتی دید که جلیلی انتقاد پذیر نیست سر مناظره کلکل نمی کرد و جوابش را کلا نمی داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.