ندای جوانی

صدای جوان روشنگر ایرانی

شوق کودکانه

2532 بازدید
barati
تاریخ نشر : ۲۹-۰۸-۹۲
دستبندی : اردوهای جهادی
لینک کوتاه : nedaj.ir/?p=310

روز های آخر اردوی جهادی برادران بود. به علت کمبود بودجه و هزینه های زیاد مجبور شدیم به تدریج نیروها رو کم کنیم تا اینکه روز های آخر فقط خودم کارهای عمرانی رو انجام میدادم.

یکی از کارهایی که باقی مونده بود تکمیل لوله کشی فاضلاب حمام یکی از روستائیان بود. صبح لوله های فاضلاب و وسایل مورد نیاز رو برداشتم و به منزل اون روستایی رفتم. برای عبور فاضلاب حمام مجبور بودم داخل طویله اون خونه بشم و جای لوله را بکنم و لوله کشی رو انجام بدم.

خانه های روستایی که در منطقه بودند اکثراً بر روی صخره های کوهپایه ای بنا شده بودند و زمین سنگی داشتند. این خانه هم همین طور بود.

3

در منطقه، زمستان هوا بسیار سرد میشه و معمولاً سقف طویله را کوتاه می ساختند تا گرمتر بمونه. طویله این خونه هم کوتاه بود و هم تاریک و هوای فوق العاده بدی داشت. بعد از مشخص کردن مسیر لوله، با کلنگ مشغول کندن مسیر لوله شدم. مسیر سنگی بود و سخت. بعد از چند دقیقه خسته شدم و به نفس نفس افتادم. یکی از پسران این خانواده حدوداً 10 سالش بود اومد گفت عمو کلنگ رو به من بده تا کمکت کنم. گفتم نه کار تو نیست ولی اون اصرار کرد و من هم کلنگ رو بهش دادم.

صحنه ای دیدم که تا عمر دارم فراموش نمی کنم. پسر بچه طوری سنگ ها رو میکند که گویی داره خاک دستی رو می کنه. و از روی شوق افتتاح حمام در کمترین زمان مسیر لوله فاضلاب رو آماده کرد.

لوله کشی تموم شد اما چون اولین بار بود که این کار رو انجام می دادم، برای اینکه مطمئن بشم نشتی نداره، به مرد کوچک گفتم ظرف بزرگی رو  در حمام آب کنه و هر وقت که گفتم آب رو خالی کنه داخل فاضلاب. مسیر لوله رو بستم و گفتم آب رو بریز. بعد از اینکه مطمئن شدم نشتی نداره گفتم درپوش لوله رو بردار و اون هم برداشت.

پسرک وقتی آب رو دید خوشحال شد و بالا و پایین می پرید و می گفت دیگه خونه خودمون میرم حموم.

با دیدن این صحنه تمام خستگی های اردو به یکباره رفع شد.

ای کاش مسئولین کمی بیشتر به مناطق محروم توجه می کردند و با حمایت گروه های جهادی به رفع محرومیت های فرهنگی و عمرانی و … کمک می کردند. اما ما نا امید نیستیم زیرا هنوز مردمانی وجود دارند که با حمایت گروه های جهادی به محرومیت زدایی کمک کنند.

خدیا توفیق خدمت به محرومین را نصیب ما بگردان.آمین

1 دیدگاه بر “شوق کودکانه”

  1. ياوري گفت:

    هنر آن است كه بي‏ هياهوهاي سياسي، وخودنماييهاي شيطاني، براي خدا به جهاد برخيزد و خود را فداي هدف كند نه هوي، و اين هنر مردان خداست…
    هنرتان پايدار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.