ندای جوانی

صدای جوان روشنگر ایرانی

barati
تاریخ نشر : ۱۴-۱۲-۹۲
دستبندی : اردوهای جهادی
لینک کوتاه : nedaj.ir/?p=420

نمی دونم چه رازی در دل اردو های جهادی نهفته است که باعث میشه اشتهای بچه ها به شدت زیاد بشه!!!
این رازهر چی که هست خیلی بده، چون این افزایش کاذب اشتها همراه است با کاهش شدید کیفیت و کمیت غذا ها و این یعنی جنگ برای تصاحب غذا!!!
موارد زیادی در بین جهادگران مشاهده شد که بر سر یک لقمه غذا یا یک تکه میوه به جان هم می افتادند.
وقتی خادم با یک ظرف غذا وارد محل اسکان می شد بلادرنگ بچه ها به وی حمله ور می شدند و در مدت زمان اندکی غذا رو با ظرفش می خوردند.
همیشه به بچه های روستا می گفتیم: قبل از غذا دستهایتان را بشویید و تکه های میوه را با چنگال و غذا را با قاشق بخورید اما خودمان این امر رو رعایت نمی کردیم. به عنوان مثال اگر کسی می خواست با چنگال تکه ای هندوانه بر داره بایستی دقت بیشتری در خوردن می کرد تا مبادا تکه هندوانه از چنگال جدا شده و نقش بر زمین بشه و این امر باعث هدر رفت زمان و به غارت رفتن هندوانه ها توسط سایرین می شد. بنابراین عقل حکم می کرد تکه های هندوانه را با دست برداشته و تعدادی را نیز در جیب یا چفیه پس انداز کنیم تا مبادا سهم ما کمتر از بقیه باشه!!!
این جنگ ها بیشتر بر سر میوه بود تا غذا، زیرا به لطف دست پخت سرآشپز، بچه ها(به خصوص صفر کیلومتر ها) اکثر اوقات دچار سوء هاضمه می شدند و غذا رو نمی خوردند و غذا به بقیه بیشتر می رسید.
اتفاقات جالبی در طی تعقیب و گریز بر سر میوه و غذا بین بچه پیش اومد که اگه حیاتی باقی بمونه بعداً می نویسم…

غذا

بگذریم …
اردوها تموم شد و برگشتم خونه. چون مدتی از خانواده و فامیل دور بودم همون شب اول دید و بازدید رو شروع کردم و رفتم خونه یکی از اقوام نزدیک. بعد از کمی خوش و بش یه اس ام اس برام اومد و داشتم جواب می دادم که در این حین صاحب خانه بهم خربزه تعارف کرد و من هم اصلاً یادم نبود که اردوی جهادی تموم شده!!!!
بی اختیار دستم رو بردم نزدیک خربزه و خواستم بردارم که یادم افتاد که باید با چنگال بردارم!!! خلاصه بعد از کمی سرخ و سفید شدن علت این کار رو انداختم گردن اس ام اس و گفتم این گوشی ها حواس برامون نمیزارند و همه هم تأیید کردند!!!
خلاصه بعد از این واقعه پیشنهاد دادم که بعد از پایان اردوهای جهادی یک دوره ی فرهنگی برای فرهنگ گستران برگذار بشه!!

1 دیدگاه بر “فرهنگ گستران بی فرهنگ!”

  1. محسن صوفی گفت:

    اخ یادش بخیر حمید جان که این غذا چقدر به من چسبید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.