ندای جوانی

صدای جوان روشنگر ایرانی

علیرضا
تاریخ نشر : ۲۲-۰۵-۹۳
دستبندی : سیاسی
لینک کوتاه : nedaj.ir/?p=4498
حامی میرحسین قبل از پست؛ منتقد فتنه سبز بعد از پست + سند

نه غزه نه لبنان، فقط کیش!

علت اینکه چگونه شخصی بعد از عرض جان نثاری برای موسوی، بعد از دریافت سمتی در منطقه آزاد(!) کیش، به یکباره به یاد می‌آورد که در مقابل شعار “نه غزه نه لبنان” نه تنها سکوت نکرده بلکه میرحسین موسوی را نیز به باد انتقاد گرفته بود، هنوز به درستی معلوم نیست.

کارگردان مستند انتخاباتی حسن روحانی بعد از انتصاب به سمتی دهان‌پرکن در منطقه آزاد کیش، سکوت خود را در برابر شعار “نه غزه نه لبنان” شکست.حسین دهباشی که اخیرا سمت وسوسه کننده “مدیر جزایر اقماری سازمان منطقه آزاد کیش” به او اعطا شده، در صفحه فیسبوک خود تصاویری را بازنشر داد که به نوشته او، “نشان می‌داد اسراییلی‌ها چگونه حامی میرحسین موسوی و جنبش سبز شده‌اند”.

دهباشی این پست را روز 20 تیر ماه منتشر کرده و نوشته است: “آن‌روزها نگارنده البته

برایِ سال‌ها بود که در آمریکا زندگی می‌کرد. و به چشمـ‌هایِ متحیّرِ خود می‌دید که اسرائیلی‌ها چگونه حامی میرحسین و جنبشِ سبز شُده‌اند.
مسلمانی به کنار. با هر روایتی که بگوییم، شعارِ “نه غزه و نه لبنان” شعاری غیرِ انسانی بود و مایه سرافکندگی ما نزدِ روشنفکران و آزادگانِ جهان. با جانم فدایِ ایران و مخالفت با مثلا احمدی‌نژاد این‌ها هم هیچ‌جوری توجیه نمی‌شود. هرشعاری سرِجایِ خودش. اصلا چه ربطی داشت. برادران/ خواهرانِ من، نگارنده به چشم خود می‌دید که چه قندی در دلِ ضدبشری‌ترین و افراطی‌ترین گروه‌هایِ صهیونیست آب می‌شود از طرحِ آن شعارِ نادرست.
انتظارِ من از میرحسین این بود که همانجا و درجا بگوید: آری به جانم فدایِ انسان… چه در غزه و چه در ایران. نمی‌شود هم آزاده بود و هم طرفدارِ سازمان مجاهدین خلق یا بی‌تفاوت به ظلمِ بی‌نظیرِ صهیونیست‌ها.
دهباشی در خاتمه نیز نوشته است:با همهء مِهری که به میرحسین‌ موسوی دارم گاه و… روزی صدهزاربار از او دلگیر و غمگین می‌شوم [به خاطرِ سکوت‌اش در برابرِ شُعارِ نه‌غزّه و نه‌لُبنان].”

دهباشی

دهباشیدهباشی

دهباشی

نه غزه نه لبنان، فقط کیش!

دهباشی برای مطلب خود عنوان “به خاطر سکوت‌اش در برابر شعار نه غزه و نه لبنان” را انتخاب کرده تا درست همزمان با اوج‌گیری انتقادها از دوستان سیاسی اش، خود را از اتهام سکوت در برابر این شعار مبرا کرده باشد.او در حالی میرحسین موسوی را بعد از دریافت پست جدیدش در کیش، به راحتی در صفحه شخصی‌اش متهم کرده، که اندکی قبل از آن، زمانی که هنوز از پست وسوسه کننده در کیش خبری نبود، با اشاره به وعده روحانی برای رفع حصر سران فتنه، به صراحت تاکید کرده بود که حسن روحانی را مسئول جان میرحسین موسوی می‌داند.

نه غزه نه لبنان، فقط کیش!

کارگردان مستند انتخاباتی روحانی 11 اردیبهشت قبل از دریافت پست جدید در منطقه آزاد کیش نوشته بود: “از خیابانِ ثارالله سرازیر شدیم پایین. پیچیدیم تویِ خیابانِ مقّدسِ اردبیلی. بعد از کنار ساختمانِ اجلاسِ سرانِ کُنفرانسِ اسلامی دور زدیم و… اتوبانِ چمران را ادامه دادیم. من رانندگی و کارگردانی می‌کردم. دکترحسنِ‌ روحانی بر صندلیِ کناری نشسته بود. بر صندلیِ عقب سه نفر نشسته‌بودند. نفرِ وسطی، سیّدعلی‌میرفتاح بعضی از سئوالات را می‌پرسید. در سمتِ چپ و راست او فیلمبردارهایمان، یکی تصویر آقای روحانی و دیگری انعکاسِ تصویر او در آینهِ جلو را می‌گرفت. و عقب‌تر از همه دکترحسام الدین‌آشنا نشسته و

گاه راهنمایی‌هایی‌ می‌کرد. ماشینِ محافظِ‌ها دنبال‌مان می‌آمد و ما عمدا بیسیم همراه‌مان را خاموش کرده‌بودیم مبادا پیام اعتراض‌شان به آن شبگردیِ دیرهنگام مجبور به بازگشت‌مان کُند… این‌ها را عمدا می‌نویسم که ببینی همه ی جُزئیاتِ آن‌شب را یادم هست.
در راه چندبار نگارنده و دیگران، پُرسیدیم : فُلانی، بخشِ بُزرگی از این مردم به اُمیدِ رهایی محصورین به شُما دل می‌بندند امّا مگر چه می‌تواند بکند در این میانه، رئیسِ قوّهء مُجریّه؟ و ایشان هربار پاسُخ داد: رئیسِ‌جمهور مطابقِ قانون رئیسِ شورایِ عالیِ امنیتِ ملّی است، شما قدرت‌اش را در حل این قبیل موارد دستِ‌کم نگیرید.
و… حالا، برادرِ گرامی‌ام، جنابِ آقایِ دکترحسنِ روحانی، ریاستِ معززِ جمهوریِ‌اسلامی‌ایران و ریاستِ محترم شورایِ عالیِ امنیتِ ملّی کشور، که خُدا می‌داند چقدر دوست‌تان داریم …، قسم به همان شب، که اگر تارِ مویی از سرِ میرحسینِ‌موسوی کم شود و احیانا شبی چون امشب در راهِ بیمارستانِ قلبِ تهران جان‌دهد و خلاص‌شود، اینجانب به عنوان عضوِ سابقِ ستاد انتخاباتی‌تان، صرفا شُما را مسئول می‌داند.”

گفتنی است حسین دهباشی 27 آبان ماه سال گذشته، به عنوان عضو غیرموظف به هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش اضافه شد. عضویت غیرموظف او در ابتدای تیرماه امسال به عضویت موظف تبدیل شد و سرانجام مدیریت جزایر اقماری سازمان منطقه آزاد کیش نیز به او رسید.

علی اصغر مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حکم انتصاب این منتقد سابق روحانی آورده است: “نظر به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست مدیریت جزایر اقماری منصوب می شوید”
مدیرعامل منطقه آزاد کیش البته به این نکته اشاره نکرده است که حسین دهباشی چه سوابق و تجارب ارزشمندی در حوزه گردشگری ، سرمایه گذاری و برنامه ریزی دارد؟!

نه غزه نه لبنان، فقط کیش!

جزایر اقماری کیش شامل هندورابی، بنی فارور تحت نظر سازمان منطقه آزاد کیش اداره می‌شود و سرمایه گذاری در آنها برای تبدیل شدن به مراکز توریستی آغاز شده است. حسن روحانی در سفر نوروزی خود به جزیره کیش، به وسیله بالگرد از جزیره هندورابی نیز بازدید کرد.

علت اینکه چگونه شخصی که قبل از دریافت یک سمت، رییس جمهور محبوبش را تهدید کرده بود که اگر تار مویی از میرحسین موسوی کم شود…تنها او را مسئول می داند” اکنون و بعد از دریافت سمتی اینچنین در منطقه آزاد(!) پردرآمد و پررفت و آمد و خوش آب و هوای کیش، به یکباره به یاد می‌آورد که در مقابل شعار “نه غزه نه لبنان” نه تنها سکوت نکرده بلکه میرحسین موسوی را نیز به باد انتقاد گرفته بود(!)، هنوز به درستی معلوم نیست.

نقش آب و هوای جزیره کیش در به یاد آوردن برخی خاطرات چیست؟

1 دیدگاه بر “حامی میرحسین قبل از پست؛ منتقد فتنه سبز بعد از پست + سند”

  1. محمدحسین عزتی گفت:

    این آقایون نون رو به نرخ روز میخورن و هر موقع پای منافعشون در میان باشه رنگ عوض میکنن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.