ندای جوانی

صدای جوان روشنگر ایرانی

خدا ‌عقل دهد!

3055 بازدید
امین فراست
تاریخ نشر : ۱۳-۱۱-۹۳
لینک کوتاه : nedaj.ir/?p=5682
روحانی - فاسدترین دولت در گینس

باز هم حسن روحانی و باز هم یک توهین جدید به منتقدان دیپلماسی ضعیف هسته‌ای:
خدا ‌عقل دهد!
انتقاد فایده‌ای ندارد! باید پشت‌پرده‌ها را به مردم گفت؛ از عقل سلیم تا عقل ظریف

حسن روحانی بازهم براساس رویه ثابت به منتقدان توافق هسته‌ای حمله کرد. روحانی این‌بار از فضای بی‌سواد، جیب‌بر و بزدل خواندن منتقدان فراتر رفت و برای آنان طلب عقل سلیم کرد تا بلافاصله حامیان دولت در شبکه‌های اجتماعی صفت «بی‌عقل» را برای منتقدان دولت به کار ببرند.

روحانی همچنین دایره انتقاد منتقدان هسته‌ای را در برخی مسائل غیرمطرح خلاصه کرد، موضوعاتی مانند نحوه پوشیدن کت! و زدن عینک! که تاکنون از سوی هیچ‌یک از منتقدان مطرح نشده است.

به گزارش «وطن امروز»، رئیس‌جمهور در هفتمین جشنواره بین‌المللی فارابی که در محل نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده کشورمان با 1+5 تصریح کرد: ما امروز دیپلمات‌های بسیار مجربی را در اختیار داریم و اینکه شما می‌بینید یک تیم مذاکره‌کننده ما در برابر 6 کشور قدرتمند حرف حقوقی، سیاسی و فنی می‌زند، این یک افتخار برای کشور است البته ممکن است برخی ایراد بگیرند که تند یا کند راه رفته یا کتش کج بود یا عینکش طور خاصی بوده است! اینها که حرف نمی‌شود.

وی افزود: ما امروز باید به دیپلمات‌های شجاع خود افتخار کنیم. تیم مذاکره‌کننده شب و روز ندارند و شجاعانه تلاش می‌کنند و حرف می‌زنند. به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه «آن‌طرفی‌ها در تیم مذاکرات برای جمع خودشان کف می‌زنند و در سمت ما معلوم نیست چکار می‌کنند و گاهی برای آن‌طرفی‌ها کف می‌زنند» گفت: وقتی سوال می‌کنیم که به چه دلیل برای آن‌طرفی‌ها کف می‌زنید، می‌گویند انتقاد چیز خوبی است. خداوندا، عقل سالم به بدن سالم بده. روحانی خاطرنشان کرد:

معنای انتقاد، هو کردن، تهمت و تخریب نیست. انتقاد یعنی راه بهتر نشان دادن، به نام انتقاد، تخریب! به نام حزب و جناح، ضربه زدن به منافع ملی! جناح و احزاب ذیل منافع ملی و نه همتراز و بالاسر منافع ملی تعریف می‌شوند. همه اینها به علوم انسانی مربوط می‌شود. راه تحقق علوم اسلامی و انسانی استقلال دانشگاه‌ها و آزادی در دانشگاه‌ها و مسیر گفت و شنود است. برای ادامه و توسعه انقلاب هم علوم انسانی بیشتر باید کمک کند. ما نیاز به توسعه علم با کمک دولت و نه با مداخله دولت داریم.

نکته قابل توجه در اظهارات روحانی انتقاد وی از تکرار حرف طرف‌های غربی توسط منتقدان است. این اظهارنظر روحانی در حالی مطرح شد که یکی از محوری‌ترین انتقادات مطرح در جریان مذاکرات هسته‌ای تکرار آرزوهای مقامات غربی و آمریکایی از زبان مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشور بویژه شخص وزیر امور خارجه است. هنوز آن جمله عجیب و غریب جواد ظریف با تشکیل کمپین جعلی هنرمندان از یاد نرفته است که هر توافقی را بهتر از عدم توافق عنوان کرد. همان کمپینی که بعدا با واکنش یکی از آن هنرمندانی که نامش جعل شده بود مواجه شد و گفت کدام عقل سلیمی چنین چیزی را قبول می‌کند. موضوعی بدیهی که این هنرمند کشورمان که اساسا تخصصی هم در حوزه دیپلماسی ندارد آن را به جناب ظریف متذکر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.