ندای جوانی

صدای جوان روشنگر ایرانی

امین فراست
تاریخ نشر : ۰۴-۰۵-۹۴
لینک کوتاه : nedaj.ir/?p=6595
اجرای برنامه های اندروید در ویندوز فون ،چیزی نیست که فکر می کنید

روز گذشته شخصی به نام Paul Thurrott که یکی از افراد پیگیر خبر های مایکروسافت به شمار می رود، اعلام کرد که مایکروسافت در کنفرانس Build قابلیت پشتیبانی ویندوز ۱۰ از نرم افزارهای اندروید را معرفی خواهد کرد. او در این خصوص گفت:

مایکروسافت در هفته جاری اجازه اجرای نرم افزارهای اندروید بر روی ویندوز ۱۰ موبایل، تبلت ها و رایانه های شخصی را خواهد داد!

البته گفته او هیچ منبع معتبری ندارد و تنها بر اساس یک سری فرضیات این موضوع را عنوان کرده است. در طول یک سال اخیر نیز ما شایعات بسیاری از این دست شنیده ایم.

حال امروز Tom Warren سر دبیر وب سایت The Verge در توییتر خود خبری را اعلام کرد که به مانند آب سردی بر روی آتش شایعات می باشد! وی نوشت:

طرفداران ویندوز، دست از ترسیدن درباره اجرای نرم افزار های اندروید بر روی ویندوز ۱۰ بردارید! این موضوع آن چیزی نیست که شما فکر می کنید. درباره آن فردا توضیحات بیشتری داده می شود.

اکثر فرضیات پیرامون این گفته به یک موضوع اشاره دارند و آن هم معرفی ابزاری جدید است که امکان پورت کردن نرم افزارهای اندروید برای ویندوز فون را فراهم می آورد. این موضوع هر اندازه که خوب باشد، محدودیت هایی نیز دارد ولی برای بیشتر نرم افزارهای کوچک مشکلی ایجاد نمی کند. اما قضیه برای توسعه دهندگان بزرگ کمی متفاوت است! چرا که پورت کردن نرم افزارهای بزرگ برای یک پلتفرم دیگر هزینه های زیادی دارد و مهم ترین آن ها هزینه مالی می باشد.

درباره این مسئله امروز بیشتر صحبت خواهد شد و انتظار می رود که فردا در روز دوم کنفرانس شاهد معرفی این ابزار جدید باشیم.

به نظر شما گفته های Tom Warren تا چه اندازه به واقعیت نزدیک هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.