ندای جوانی

صدای جوان روشنگر ایرانی

امین فراست
تاریخ نشر : ۰۸-۰۳-۹۶
دستبندی : روشنگری, سیاسی
لینک کوتاه : nedaj.ir/?p=8619
علت شکست همیشگی مدعیان اصولگرایی در بیان آیت الله بهجت

علت شکست همیشگی مدعیان اصولگرایی در بیان آیت الله بهجت

تا درست نشوید بر شما مسلط می مانند …  در ماجرای کنفراس برلین در سال  ۷۸  که مدعیان اصلاحات به دعوت سبزهای آلمان در آن شرکت کردند و جناب « اکبر گنجی » آنجا از به موزه سپرده شدن امام خمینی گفت ، طلاب انقلابی به اعتراض به پیش برخی از بزرگان قم رفتیم !  روحانی انقلابی و فعّال قم مرحوم « حجت الاسلام  عبدالله ضابط »  در کوچه ی باریک « گذر خان » وقتی حضرت‌ آیت الله بهجت در حال عزیمت به مسجد برای درس گفتن بودند سر راه ایشان را گرفت و خلاصه ای از ماجرا را گفت ، آیت الله بهجت فرمودند فعلاً که برای درس دارم می روم .

مرحوم ضابط با روش خود از آیت الله بهجت خواهش کرد که در جمع طلاب و روحانیون سخن بگوید و گفت : « حاج آقا ! مگر نمی بینید بی صاحب شدیم ؟!‌» اقای بهجت نگاهی به آقای ضابط کردو فرمود بروید مسجد می‌آیم آنجا صحبت می کنم ! ? ایشان به مسجد رفت و بر منبر درس که نشست همه داخل مسجد شدیم و مسجد مملو شد از طلاب انقلابی قمی . ⭕️ « قاسم روانبخش » در پشت بلندگو قرار گرفت تا به عنوان نماینده ی جمع خودجوش ، دعوت رسمی از آقای بهجت برای سخنرانی کند ،‌ ناگهان آیت الله بهجت با اشاره ی تند دستانش نا رضایتی خود از سخن گفتن وی را نشان داد و با اشاره به او فهماند بر زمین بنشیند . ✔️ با این حرکت غیر منتظره سکوت همه جا را گرفت پس از لختی سکوت ، ایشان بدون بسم الله شروع کرد : ⁉️ « چه باید بکنیم در ابتلائات ( بلاها و گرفتاریها ) داخلیه و خارجیه ؟! چه کار کردیم که به این چیزها مبتلا شدیم ؟! ?فکر این را باید بکنیم ،‌ چه کار کردیم که مانده ایم بی سرپرست ؟! ( گریه حضار )

اشکال در این است که خودمان را اصلاح نمی کردیم و نکردیم و نخواهیم کرد .

حاضر نیستیم خودمان را اصلاح کنیم ، اگر ما خودمان را اصلاح می کردیم به این بلاها مبتلا نمی شدیم . (‌امام علی علیه السلام ) فرمود نگویم به شما «‌ألا أخبرکم بدائکم و دوائکم ؟! دائکم ذنوب و دوائکم استغفار !‌» ( آیآ به شما خبر دهم به مرض و دوای‌ شما ؟!‌، درد شما گناهان است و دوای شما استغفار و طلب آمرزش است .) ?ما می خواهیم هرچه دلمان می خواهد بکنیم ،‌امّا نه دیگران حق ّ‌ندارند به ما اسائه ( بدی ) بکنند !

ما به خودمون به نزدیکانمون و دوستانمون هرچه می خواهیم ،‌ بکنیم امّا دیگران حقّ ندارند ! دشمنانمان حقّ ندارند بکنند !

ما اگر خودمان را درست کنیم خدا «کافی» است خدا «هادی» است ! ما خودمان را نمی خواهیم درست کنیم امّا از کسی هم نمی خواهیم آزار ببینیم .

بابا ! آنها که قدرشان آزار است جز این است که یک کافی ( کفایت کننده ) یا حافظ (‌حفظ کننده ) جلوگیری کند ؟!‌ ما اگر خودمان به راه بودیم و در راه می رفتیم ، کی امیرالمومنین ( علیه السلام ) را می کشت ؟! کی حسین بن علی ( علیه السلام ) را می کشت ؟! کی اینی که حالا هست هزار سال مغلول الیدینش ( دست بسته ) کرد ؟! ما خودمان حاضر نیستیم خودمان را اصلاح کنیم ! اگر خودمان را اصلاح کنیم به تدریج همه بشر اصلاح می شود . ما می خواهیم اگر دلمان می خواهد خودمان به همه دروغ بگوییم ! امّا دیگران ؟ نه ! حقّ ندارند با ما دروغ بگویند ! ما  ایذا بکنیم  دوستانمان را امّا نه ! بدها حقّ ندارند !!! بابا ! با خدا بساز کار را درست می کنه ! چرا در خلوت و جلوت دلت هرچه می خواد می کنی ؟!‌ مگر نمی فرمایند :‌« ومن یتق الله یجعل له مخرجا ویرزقه من حیث لا یحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه إنّ الله بالغ امره و قد جعل الله لکلّ شیءٍ قدرا. » ( الطّلاق۲و۳) ⁉️می شه ما با خدا نباشیم خدا یار ما باشه ؟! در هر جزئی و کلّی ؟! در امور داخلیّه و خارجیّه ؟! پس هیچ چاره ای از بلیّات دنیوی و اخروی – داخلیّه و خارجیّه – نیست ! الّا خدایی بودن و با خدا بودن و با باخداها معیّت داشتن و تبعیّت داشتن !

ما اگر از انبیا و اوصیا دور شدیم گرگ های داخل و خارج خوردند ما را !

ما اگر خدا ترس بودیم از ما می ترسیدند دیگران که ما چه هستیم و چه کاره هستیم ! می ترسیدند که کاری بکنند که ما بر آنها غضبناک بشیم ، چرا ؟! چون غضب ما غضب خداست اگر با خداییم اگر با خدا هستیم … چاره ای نیست جز اینکه استغفار کنیم و به سوی خدا برویم اگر نرفتیم موانع هم اگر رفع شود موقتاً رفع می شود ، دائما رفع نمی شود ،‌ هستند ! »  ۳۰  اردیبهشت سالروز رحلت مرحوم بهجت . ✅ آری ! اوقتی مهندس مشائی و  دکتر احمدی نژاد و دوستانش که تنها رئیس جمهور انقلابی  بود منحرف و جادو گر و بابی و «خطرناک ترین انحراف از صدر اسلام » و ضد ولایت و آخر هم بی شرمانه جاسوس نامیده می شوند ابلهان گمان کرده اند این ایذاها و ظلم ها در کتاب پروردگار بی پاسخ می ماند ؟!
باید روشن شود

 

 

منبع : https://www.instagram.com/p/BUUHz4rFAPm/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.