ندای جوانی

صدای جوان روشنگر ایرانی

علی طالاری
تاریخ نشر : ۲۴-۰۷-۹۶
دستبندی : آموزش, هنر
لینک کوتاه : nedaj.ir/?p=8765
طراحی گرافیک

درحال حاضر طراحی یک هنر خلاقانه است، پس اگر یک طراح هستید، درحال حاضر یک روح خلاق دارید. طراحی گرافیک رشته ای است که ترکیب جذابی را از فناوری و خلاقیت را در آن خواهید یافت. بنابراین برخی از آن ها در فهمیدن فن آوری عمیقاً گیر کده اند.

اگر می خواهید یکی از بهترین طراحان گرافیک شوید، باید برای آن آموزش رسمی ببینید. تحصیلات بسیار مهم است. بدون دانش مناسب قادر نخواهید بود خلاقیتتان را افزایش بدهید.

طراح گرافیک دقیقاً چه می کند؟

طراح گرافیک مسئول ارائه ایده ها و طراحی برای بروشورها، تبلیغات و همچنین مواد بازاریابی ست. آن ها چهره تبلیغات نیستند، بلکه در پشت درهای بسته کار می کنند، در مقابل رایانه های خود و همچنین به ابزار پیش نویسی دسترسی دارند. برخی از طراحان گرافیک برای خودشان کار می کنند و برخی هم به عنوان عضوی از یک تیم طراحی گرافیک در شرکت های بزرگ.

بنابراین وقتی چیزی را طراحی می کنید باید این را بخاطب بسپارید که هدف اصلی یک طراح گرافیک انتقال پیام به مشتریان است.

 

چطور می توان یک طراح گرافیک خلاق شد؟

۱٫ هر قطعه ای که الهام بخش است را جمع آوری کنید:

مهم نیست کجا هستی، باید برای الهام گرفتن چشمانتان را باز کنید و اگر چیزی وجود دارد که به شما الهام می بخشد، جمع کنید و در یک فایل نگهداری کندید. یک مجموعه از چیزهای مختلف جمع آوری کنید و آن ها را در یک فایل نگه دارید. وقتی از ایده ای به ذهنتان نرسید می توانید به آن مراجعه کنید، خواهید دید که چه ایده های خلاقانه ای به ذهنتان خواهد رسید. اینترنت یکی از مکان هایی است که می توانید در آن چیزی را که می خواهید جستجو کنید.

بلاگ ها یک منبع بزرگ هستند: امروزه هر کسی یک وبلاگ می نویسد و قطعاً این یک چیز خوبی است چرا که وقتی یک نوشته ای از یک طراح گرافیک را که درباره ی خود و خلاقیت هایش می نویسد می توانید از آن ایده هایی را الهام بگیرید.

۲٫ عکس ها را کلیک کنید:

بر روی برخی عکس ها کلیک کنید و آن ها را برای مراجعات بعدی ذخیره کنید. تصاویر یک راه خوب برای تمرین نور، رنگ و ترکیب درست هستند.اگر بتوانید آن را به درستی بگیرید ارتقاء بزرگی برای خلاقیت شما خواهد بود.

۳٫ نمونه های رایگان بسازید:

وقتی تلاش می کنید تا مهارت های خلاقانه تان را ارتقاء دهید، مهمترین چیزی که نیاز دارید اینست که داده جمع آوری کنید و با آن برخی برندها و سربرگ ها، لوگو، وب سایت یا حتی کارت های تجاری(کارت ویزیت) را بازسازی کنید. نگهداری همه ی این طراحی ها برای وقتی تلاش می کنید تا برخی مشتریان را تحت تأثیر قرار دهید مفید است. بنابراین کاتالوگ خلاقانه به شما برای افزایش اعتماد به نفستان کمک می کند. آن ها خواهند فهمید که کلامتان با عملتان یکیست.

با طراحان دیگر ارتباط برقرار کنید: رویدادهایی وجود دارند که در آن ها همه ی ذهن های بزرگ به هم می پیوندند، بنابراین اگر بتوانید در چنین رویدادی شرکت کنید، یک راه بزرگ برای افزایش مهارتتان. می توانید به دنبال افرادی که بسیار با تجربه و با استعداد هسند بگردید.

۴٫ حقیقت را کاوش کنید:

اگر می خواهید مخاطبان به خلاقیت شما نگاه کنند باید یک قطعه از واقعیت را بردارید و آن ها را شگفت زده کنید. این به شما کمک می کند تا خودتان را بعنوان یک طراح خلاق ثابت کنید.

۵٫ اجازه دهید تا کلمات معنی خود را توضیح دهند:

برخی طراحان گرافیک به دام توضیح دادن کلماتی که از مشتریان دریافت می کنند، می افتند. اگر می خواهید خلاقیت خود را کشف کنید، اجازه دهید کلمه خود را نشان دهد. خواهید دید که گاهی اوقات لگوی فیلم ژانر فیلم را نشان خواهد داد. بنابراین اگر فیلم کمدی باشد، نام فیلم به حالتی نوشته خواهد شد که احساس خنده (کمدی) را بروز دهد. بنابراین بعنوان یک طراح گرافیک خلاق، اگر یک کلمه را گرفتید سپس حس آن را کاوش کنید و سپس به آن شکل نشان دهید.

۶٫ می تواند سرگرم کننده تر باشد:

عبارتی وجود دارد که می گوید ” کمتر، بیشتر است “، اما شما می توانید خلاقیتتان را با ترکیب بدون ترس چیزهای بیشتر و بیشتر در یک لوگو، کاوش کنید . پیاده کردن چندین ایده در یک لوگو کار ساده ای نیست.

۷٫ بطور جالب نگاه کنید:

بزرگترین چالش این است که جمله ای جالب، به همان اندازه جالب به نظر برسد. این تنها توسط یک طراح گرافیک انجام می شود که به اندازه کافی خلاق است تا ایده هایی را که با جمله مطابقت دارد، ارائه دهد.

۸٫ مشاوره ها مفید هستند:

اگر تازه کار هستید یا راه های جدیدی را کاوش می کنید که پایه تان در آن ها قوی نیست، آموزش ها بهترین راه برای یادگیری برخی ترفند های جدید هستند. برای استفاده از روش های جدید با آن ها کار کنید.

۹٫ بازطراحی کارهای دیگران:

اگر با طرح هایی مواجه شدید که بسیار خلاقانه هستند، می توانید آن ها را باز طراحی کنید و ببینید که آیا می توانید طراحی را تحت الشعاع قرار بدهید یا خیر؟

۱۰٫ یک مدرک بگیرید:

در واقع در صورتی که هیچ مدرک رسمی طراحی گرافیک نداشته باشید، این اولین چیزی است که باید انجام دهید،  زیرا به شما کمک می کند تا موضوع را بهتر درک کنید. علاوه بر این، شما همچنین می توانید در مورد فن آوری هایی که برای استفاده از آنها طراحی شده اند، به خوبی آشنا شوید.

۱۱٫ مسافرت یک منبع دیگر است:

زمانی که زیاد سفر کنید خلاقیت افزایش خواهد یافت. چرا که وقتی از یک کشور به کشوری دیگر یا از مکانی به مکانی دیگر سفر می کنید، شمارا شاهد تغییرات فرهنگی که بخشی از جامعه است خواهد کرد. علاوه براین می دانیم که تغییرات فرهنگی بسیار الهام بخش خوبی هستند. زمانی که در عرصه ی خلاقیت بالا هستید، سفرها مطمئناً به شما کمک می کنند تا تفاوت های فرهنگی را کشف کنید و درنهایت در تجربه ی بسیار زیادی را کسب خواهید کرد که خوراک کافی برای خلاقیت خواهد بود.

۱۲٫ تمرین یک مرد را کامل می کند:

هرگز از طراحی فرار نکنید. وقتی در طراحی و هنر بسیار تمرین می کنید می توانید چیزهای خلاقانه را بیابید. هنگامی که شما درمورد آنچه که انجام می دهید اطمینان دارید می توانید بیشتر و بیشتر تجربه کنید و به گونه ای خلاقیت زیادی را با آزمایشات انجام دهید. شما باید مسیری را بروید که هیچ گاه نرفته اید. شما باید بسیار طراحی کنید چرا که به شما کمک می کند تا ایده های جدید را بیابید.

۱۳٫ مشکل راه حل است:

مشکل و طراحی توام با هم می آیند. اما مسئله اصلی این است که بیشتر مشکلات خسته کننده هستند. شما باید کلاه خلاقیت را بپوشید و آن را برای مشتریان خود جذاب کنید. این خلاقیت شماست که باعث می شود چیزهای کسل کننده جذاب باشند.

شما می توانید برخی از ایده هارا از دیگران دریافت کنید.

 

منبع: graphkade.com

برچسب ها : ، ، ،

1 دیدگاه بر “۱۵ نکته درمورد اینکه چگونه به یک طراح گرافیک خلاقتر تبدیل شویم؟”

  1. اجاره تلویزیون شهری گفت:

    سلام و تشکر فراوان
    در زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایتا هستید
    خسته نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.